Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana novinky

Novinky

Obec Čeminy připojena k PilsFree

Dagon (uživatel)
3.3.2017

V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství v PilsFree bylo v této obci mnoho, nicméně připojení nám komplikoval terén v okolí.

čeminy
Letecký pohled na obec Čeminy. Zdroj: Google Earth

Nyní se nám podařilo najít skulinku mezi terénními vlnami a díky vhodné poloze domu jednoho ze členů se do obce povedlo přivést konektivitu spojem Alcoma o kapacitě 100 Mbit/s.

Připojení k hlavnímu bodu je možné přes Wi-Fi 5GHz v normě N. I zde zájemcům zapůjčujeme zařízení pro připojení se k naší síti.

čeminy
Přívodní Spoj PilsFree a sektorová anténa v obci Čeminy je umístěna u našeho člena. Díky tomu se mohou připojit všichni zájemci o členství v PilsFree. Foto: Kane

Děkujeme našim členům, kteří díky své aktivitě umožňují rozvoj a připojování dalších oblastí do naší komunitní počítačové sítě. Budeme rádi za každého aktivního člena v našem spolku.

Novinky

Zaměstnání: Nový technik PilsFree

21.8.2017 - Sampi09

PilsFree je otevřené společenství lidí, kteří mají společný cíl - provoz...

PilsFree na Rokycansku

13.7.2017 - Sampi09

V oblasti Rokycanska se síť PilsFree velmi rozrostla, a to za pouhý rok.

Místní...