Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana novinky

Novinky

Obec Dobříč připojena k PilsFree

Sampi09 (správní radní)
16.5.2017

Přinášíme vám novinku o připojení další obce severně od Plzně, konkrétně obce Dobříč. Ozvalo se nám několik zájemců a obrátil se na nás i zástupce obecního úřadu, zda by bylo možné rozšířit síť PilsFree i k nim do obce. Naši správci ve spolupráci s místními zastupiteli dlouho vybírali vhodné místo pro instalaci přívodního spoje, nakonec byl zvolen poněkud netradičně sloup veřejného osvětlení na okraji obce. Ten musel být nejprve okován, aby bylo možné na něj umístit nezbytnou technologii. Pro prvotní připojení obce byl využit starší spoj Alcoma v pásmu 10,5 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Po připojení většího počtu členů, bude nahrazen za spoj nový s větší propustností. Sloup také pokrývá blízké okolí signálem pro připojení zájemců.

dobric
Sloup veřejného osvětlení v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

Po přivedení sítě PilsFree do obce, bylo zapotřebí najít další vhodný objekt, na kterém budou umístěny vysílací antény a na který bude dobrá viditelnost z většiny domů. Vhodným místem se stala budova místní školy. Mezi sloup a školu byl nainstalován spoj v pásmu 17 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Pro připojení členů na školu slouží čtyři sektorové antény v nejnovějším standardu 802.11ac.

dobric
Vykrývací sektory na budově školy v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

Pro dosažení úplného pokrytí probíhá výstavba třetího bodu na kraji obce směrem na Jarov. Po jeho dokončení budou mít všichni obyvatelé Dobříče možnost připojit se k naší síti. Samotní členové mohou na svých počítačích využívat reálnou rychlost 50-60 Mbit/s, a to jak pro stahování, tak i odesílání dat.

V neposlední řadě byl také vybudován HotSpot ve sportovním areálu, kde se mohou naši členové svými notebooky, tablety a dalšími mobilními zařízeními připojit k síti PilsFree.

Novinky

Zaměstnání: Nový technik PilsFree

21.8.2017 - Sampi09

PilsFree je otevřené společenství lidí, kteří mají společný cíl - provoz...

PilsFree na Rokycansku

13.7.2017 - Sampi09

V oblasti Rokycanska se síť PilsFree velmi rozrostla, a to za pouhý rok.

Místní...