Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana novinky

Novinky

Obec Dobříč připojena k PilsFree

Sampi09 (správní radní)
16.5.2017

Přinášíme vám novinku o připojení další obce severně od Plzně, konkrétně obce Dobříč. Ozvalo se nám několik zájemců a obrátil se na nás i zástupce obecního úřadu, zda by bylo možné rozšířit síť PilsFree i k nim do obce. Naši správci ve spolupráci s místními zastupiteli dlouho vybírali vhodné místo pro instalaci přívodního spoje, nakonec byl zvolen poněkud netradičně sloup veřejného osvětlení na okraji obce. Ten musel být nejprve okován, aby bylo možné na něj umístit nezbytnou technologii. Pro prvotní připojení obce byl využit starší spoj Alcoma v pásmu 10,5 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Po připojení většího počtu členů, bude nahrazen za spoj nový s větší propustností. Sloup také pokrývá blízké okolí signálem pro připojení zájemců.

dobric
Sloup veřejného osvětlení v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

Po přivedení sítě PilsFree do obce, bylo zapotřebí najít další vhodný objekt, na kterém budou umístěny vysílací antény a na který bude dobrá viditelnost z většiny domů. Vhodným místem se stala budova místní školy. Mezi sloup a školu byl nainstalován spoj v pásmu 17 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Pro připojení členů na školu slouží čtyři sektorové antény v nejnovějším standardu 802.11ac.

dobric
Vykrývací sektory na budově školy v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

Pro dosažení úplného pokrytí probíhá výstavba třetího bodu na kraji obce směrem na Jarov. Po jeho dokončení budou mít všichni obyvatelé Dobříče možnost připojit se k naší síti. Samotní členové mohou na svých počítačích využívat reálnou rychlost 50-60 Mbit/s, a to jak pro stahování, tak i odesílání dat.

V neposlední řadě byl také vybudován HotSpot ve sportovním areálu, kde se mohou naši členové svými notebooky, tablety a dalšími mobilními zařízeními připojit k síti PilsFree.


Nový HotSpot v obci Stýskaly

Sampi09 (správní radní)
2.5.2017

PilsFree není jen o velkých investicích a připojování stovek domů a bytů. PilsFree je hlavně o komunitě a společných zájmech. A tak věnujeme velkou pozornost drobným akcím a vylepšením všude tam, kde jsme.

V nedávné době jsme přijali za člena Sbor dobrovolných hasičů z obce Stýskaly, kde máme velkou členskou základnu. I proto jsme se rozhodli v místním obecním sále vybudovat PilsFree HotSpot.

styskaly
Prostřední generace Sboru dobrovolných hasičů Stýskaly Zdroj: SDH Stýskaly

Všech 52 členů PilsFree v této obci bude mít možnost využívat naše členské výhody i mimo svůj domov, stejně tak jako všichni návštěvníci této obce, kteří jsou členy našeho spolku.

PilsFree není jen o síti a rychlém internetu. PilsFree je i o lidech, komunikaci a zábavě.


Výběrové řízení na generálního dodavatele stavby: Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh

Dagon (uživatel)
17.3.2017

Rada PilsFree, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na generálního dodavatele stavby pro zakázku „Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh“.

Veškeré podklady k podání nabídek jsou v ZIP archivu uveřejněném na stránce: www.pilsfree.net/hdpevinice

Součástí je:

 • Výzva k podání nabídky na generálního dodavatele stavby.

 • Prováděcí projektová dokumentace zpracovaná firmou SUPtel, a.s. vč. výkazu výměr.

 • Smlouva o dílo.


 • Na výše uvedeném odkazu také budou uveřejňovány odpovědi na případné doplňující otázky zaslané na e-mail: hdpevinice@pilsfree.net

  Výběrové řízení bude ve čtvrtek 20. 4. 2017 ukončeno otevíráním obálek.


  Obec Čeminy připojena k PilsFree

  Dagon (uživatel)
  3.3.2017

  V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství v PilsFree bylo v této obci mnoho, nicméně připojení nám komplikoval terén v okolí.

  čeminy
  Letecký pohled na obec Čeminy. Zdroj: Google Earth

  Nyní se nám podařilo najít skulinku mezi terénními vlnami a díky vhodné poloze domu jednoho ze členů se do obce povedlo přivést konektivitu spojem Alcoma o kapacitě 100 Mbit/s.

  Připojení k hlavnímu bodu je možné přes Wi-Fi 5GHz v normě N. I zde zájemcům zapůjčujeme zařízení pro připojení se k naší síti.

  čeminy
  Přívodní Spoj PilsFree a sektorová anténa v obci Čeminy je umístěna u našeho člena. Díky tomu se mohou připojit všichni zájemci o členství v PilsFree. Foto: Kane

  Děkujeme našim členům, kteří díky své aktivitě umožňují rozvoj a připojování dalších oblastí do naší komunitní počítačové sítě. Budeme rádi za každého aktivního člena v našem spolku.


  Nově připojené bytové domy Bory - Kaplířka

  Dagon (uživatel)
  13.2.2017

  Před časem jsme Vás informovali o záměru připojit do sítě PilsFree nový bytový komplex v oblasti Plzeň – Bory. Dnes Vás můžeme informovat o dalším kompletním zasíťování bytového domu Blanka, v oblasti Kaplířka.

  Rezidence Kaplířka
  Architektonická studie zpracována ateliérem A-Prost s.r.o.

  Bytový dům Blanka byl kompletně připojen do dítě PilsFree již na konci roku 2016. Do každé z 53 bytových jednotek vede metalická kabeláž ukončená datovou zásuvkou. O samotné připojení k síti PilsFree se stará vysokorychlostní radiopojítko SIAE ALFOplus v pásmu 17 GHz, které umožňuje komunikaci rychlostí až 460 Mbit/s a zakopaná optická kabeláž, která propojuje jednotlivé budovy.

  Rezidence Kaplířka
  Klasická metalicko-optická infrastruktura PilsFree, umístěná v jednom z bytových domů v této oblasti.

  V současné době již máme připravenou chráničku pro optický kabel k další hrubé stavbě v této oblasti.

  Do kompletního zasíťování bytového domu Blanka PilsFree investovalo kolem 110 000 Kč. Díky tomu, mohou naši členové využívat jedno z nejrychlejších připojení k síti PilsFree v této oblasti.

  Rezidence Kaplířka
  Reálná konektivita měřená u našeho člena v tomto domě.

  [Nejnovější] [Novější] [Starší] [Nejstarší]

  Novinky

  Obec Dobříč připojena k PilsFree

  16.5.2017 - Sampi09

  Přinášíme vám novinku o připojení další obce severně od Plzně, konkrétně...

  Nový HotSpot v obci Stýskaly

  2.5.2017 - Sampi09

  PilsFree není jen o velkých investicích a připojování stovek domů a bytů....