Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana novinky

Novinky

Rozšíření dostupnosti v Městě Touškově

Sampi09 (správní radní)
23.6.2017

Rádi bychom vás informovali o rozšíření dostupnosti naší sítě v Městě Touškově. V nedávné době vybudovalo PilsFree druhý vysílací bod, díky kterému je nyní možné pokrýt další, doposud nedostupné, lokality. V zájmu rychlého a spolehlivého připojení byl vybrán páteřní spoj Alcoma o kapacitě 200 Mbit/s obousměrně. V lokalitě je pak pro připojení členů použita nová technologie 802.11ac, která umožňuje vysokou datovou propustnost bezdrátových spojů na frekvenci 5 GHz.

V budoucnu je samozřejmě počítáno s navyšováním rychlosti v závislosti na počtu připojených členů. Velké díky patří nejen správcům, ale i aktivním členům spolku, kteří pomáhají s rozvojem naší komunitní sítě.

Chcete se také stát členy spolku PilsFree? Registrujte se na našich stránkách www.pilsfree.net/registrace/ nebo volejte na náš HelpDesk, tel. 371 650 111.

mestotouskov
Stožár osazený prvky PilsFree Zdroj: Kane


Hledáme nové operátory HelpDesku PilsFree

Sampi09 (správní radní)
14.6.2017

PilsFree hledá nové operátory pro HelpDesk. Operátoři jsou kontaktními osobami pro členy spolku. Vyřizují telefonické a e-mailové požadavky a pomáhají členům spolku s jejich dotazy a připomínkami. V neposlední řadě operátoři také komunikují s vlastními techniky. Vhodné pro empatické studenty. IT vzdělání není podmínkou.

POŽADUJEME:

 • Spolehlivost

 • Samostatnost

 • Rychlé rozhodování

 • Komunikativnost

 • Časovou flexibilitu

 • Dobré ovládání PC

 • Základní znalost AJ

 • Schopnost učit se novým věcem


 • NABÍZÍME:
 • Práce v mladém kolektivu

 • Rozšíření znalostí v oboru IT

 • Dohodu o pracovní činnosti

 • Mzdu 100 Kč/h hrubého

 • Práce na směny v denní době včetně víkendů


 • Pokud máte zájem o danou činnost, kontaktujte nás prosím na e-mail adrese jobs@pilsfree.net. Do předmětu prosím zadejte „Operátor HelpDesku“.


  Soutěž s PilsFree o vstupenky na představení Akvabely

  Sampi09 (správní radní)
  6.6.2017

  Vážení členové,

  v rámci spolupráce s Divadelním létem pod plzeňským nebem jsme pro vás, členy spolku PilsFree, zakoupili celé jedno představení tragikomedie Akvabely (nepřístupné pro děti do 12 let) na letošním jubilejním 10. ročníku. Představení proběhne v pondělí 3. 7. 2017 od 20.30 hod. v Křižíkových sadech, jak jinak než pod plzeňským nebem.

  Připravili jsme pro Vás soutěž o vstupenky na toto představení. Soutěž bude probíhat od 5. do 30. 6. 2017 a každý den vyhraje dvě vstupenky 11 členů, kteří správně odpoví na soutěžní otázky a budou mít štěstí při slosování. Slosování bude probíhat každý den soutěže v 18.00 hod. Nezapomeňte si pozorně přečíst pravidla a podmínky soutěže.

  Soutěžit můžete zde: https://soutez.pilsfree.net/

  Všichni účastníci soutěže budou informováni o správném či špatném zodpovězení soutěžních otázek. Ti účastníci, kteří zodpoví soutěžní otázky správně, budou zařazeni do slosování a informováni e-mailem o výsledcích slosování.


  Obec Dobříč připojena k PilsFree

  Sampi09 (správní radní)
  16.5.2017

  Přinášíme vám novinku o připojení další obce severně od Plzně, konkrétně obce Dobříč. Ozvalo se nám několik zájemců a obrátil se na nás i zástupce obecního úřadu, zda by bylo možné rozšířit síť PilsFree i k nim do obce. Naši správci ve spolupráci s místními zastupiteli dlouho vybírali vhodné místo pro instalaci přívodního spoje, nakonec byl zvolen poněkud netradičně sloup veřejného osvětlení na okraji obce. Ten musel být nejprve okován, aby bylo možné na něj umístit nezbytnou technologii. Pro prvotní připojení obce byl využit starší spoj Alcoma v pásmu 10,5 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Po připojení většího počtu členů, bude nahrazen za spoj nový s větší propustností. Sloup také pokrývá blízké okolí signálem pro připojení zájemců.

  dobric
  Sloup veřejného osvětlení v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

  Po přivedení sítě PilsFree do obce, bylo zapotřebí najít další vhodný objekt, na kterém budou umístěny vysílací antény a na který bude dobrá viditelnost z většiny domů. Vhodným místem se stala budova místní školy. Mezi sloup a školu byl nainstalován spoj v pásmu 17 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Pro připojení členů na školu slouží čtyři sektorové antény v nejnovějším standardu 802.11ac.

  dobric
  Vykrývací sektory na budově školy v obci Dobříč Zdroj: JanskyT

  Pro dosažení úplného pokrytí probíhá výstavba třetího bodu na kraji obce směrem na Jarov. Po jeho dokončení budou mít všichni obyvatelé Dobříče možnost připojit se k naší síti. Samotní členové mohou na svých počítačích využívat reálnou rychlost 50-60 Mbit/s, a to jak pro stahování, tak i odesílání dat.

  V neposlední řadě byl také vybudován HotSpot ve sportovním areálu, kde se mohou naši členové svými notebooky, tablety a dalšími mobilními zařízeními připojit k síti PilsFree.


  Nový HotSpot v obci Stýskaly

  Sampi09 (správní radní)
  2.5.2017

  PilsFree není jen o velkých investicích a připojování stovek domů a bytů. PilsFree je hlavně o komunitě a společných zájmech. A tak věnujeme velkou pozornost drobným akcím a vylepšením všude tam, kde jsme.

  V nedávné době jsme přijali za člena Sbor dobrovolných hasičů z obce Stýskaly, kde máme velkou členskou základnu. I proto jsme se rozhodli v místním obecním sále vybudovat PilsFree HotSpot.

  styskaly
  Prostřední generace Sboru dobrovolných hasičů Stýskaly Zdroj: SDH Stýskaly

  Všech 52 členů PilsFree v této obci bude mít možnost využívat naše členské výhody i mimo svůj domov, stejně tak jako všichni návštěvníci této obce, kteří jsou členy našeho spolku.

  PilsFree není jen o síti a rychlém internetu. PilsFree je i o lidech, komunikaci a zábavě.

  [Nejnovější] [Novější] [Starší] [Nejstarší]

  Novinky

  Rozšíření dostupnosti v Městě Touškově

  23.6.2017 - Sampi09

  Rádi bychom vás informovali o rozšíření dostupnosti naší sítě v Městě...

  Hledáme nové operátory HelpDesku PilsFree

  14.6.2017 - Sampi09

  PilsFree hledá nové operátory pro HelpDesk. Operátoři jsou kontaktními osobami...