Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana novinky

Novinky

Výběrové řízení na generálního dodavatele stavby: Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh

Dagon (uživatel)
17.3.2017

Rada PilsFree, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na generálního dodavatele stavby pro zakázku „Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh“.

Veškeré podklady k podání nabídek jsou v ZIP archivu uveřejněném na stránce: www.pilsfree.net/hdpevinice

Součástí je:

 • Výzva k podání nabídky na generálního dodavatele stavby.

 • Prováděcí projektová dokumentace zpracovaná firmou SUPtel, a.s. vč. výkazu výměr.

 • Smlouva o dílo.


 • Na výše uvedeném odkazu také budou uveřejňovány odpovědi na případné doplňující otázky zaslané na e-mail: hdpevinice@pilsfree.net

  Výběrové řízení bude ve čtvrtek 20. 4. 2017 ukončeno otevíráním obálek.


  Obec Čeminy připojena k PilsFree

  Dagon (uživatel)
  3.3.2017

  V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství v PilsFree bylo v této obci mnoho, nicméně připojení nám komplikoval terén v okolí.

  čeminy
  Letecký pohled na obec Čeminy. Zdroj: Google Earth

  Nyní se nám podařilo najít skulinku mezi terénními vlnami a díky vhodné poloze domu jednoho ze členů se do obce povedlo přivést konektivitu spojem Alcoma o kapacitě 100 Mbit/s.

  Připojení k hlavnímu bodu je možné přes Wi-Fi 5GHz v normě N. I zde zájemcům zapůjčujeme zařízení pro připojení se k naší síti.

  čeminy
  Přívodní Spoj PilsFree a sektorová anténa v obci Čeminy je umístěna u našeho člena. Díky tomu se mohou připojit všichni zájemci o členství v PilsFree. Foto: Kane

  Děkujeme našim členům, kteří díky své aktivitě umožňují rozvoj a připojování dalších oblastí do naší komunitní počítačové sítě. Budeme rádi za každého aktivního člena v našem spolku.


  Nově připojené bytové domy Bory - Kaplířka

  Dagon (uživatel)
  13.2.2017

  Před časem jsme Vás informovali o záměru připojit do sítě PilsFree nový bytový komplex v oblasti Plzeň – Bory. Dnes Vás můžeme informovat o dalším kompletním zasíťování bytového domu Blanka, v oblasti Kaplířka.

  Rezidence Kaplířka
  Architektonická studie zpracována ateliérem A-Prost s.r.o.

  Bytový dům Blanka byl kompletně připojen do dítě PilsFree již na konci roku 2016. Do každé z 53 bytových jednotek vede metalická kabeláž ukončená datovou zásuvkou. O samotné připojení k síti PilsFree se stará vysokorychlostní radiopojítko SIAE ALFOplus v pásmu 17 GHz, které umožňuje komunikaci rychlostí až 460 Mbit/s a zakopaná optická kabeláž, která propojuje jednotlivé budovy.

  Rezidence Kaplířka
  Klasická metalicko-optická infrastruktura PilsFree, umístěná v jednom z bytových domů v této oblasti.

  V současné době již máme připravenou chráničku pro optický kabel k další hrubé stavbě v této oblasti.

  Do kompletního zasíťování bytového domu Blanka PilsFree investovalo kolem 110 000 Kč. Díky tomu, mohou naši členové využívat jedno z nejrychlejších připojení k síti PilsFree v této oblasti.

  Rezidence Kaplířka
  Reálná konektivita měřená u našeho člena v tomto domě.


  Upgrade Chrást a okolí

  Dagon (uživatel)
  26.1.2017

  Rádi bychom vás informovali o navýšení konektivity do Chrástu a okolních obcí. Někteří naši správci během vánočních svátků vyměnili cukroví a pohodu u televizorů za aktivně strávený čas při budování nového páteřního bodu a díky tomu mohou naši členové opožděně užívat další dárek.

  PilsFree Příhradový stožár již částečně osazený technologií , FOTO: Janskyt

  Po dlouhém úsilí se podařilo vyjednat smlouvu na strategickém bytovém domě v obci Chrást a během Vánoc proběhla výstavba stožáru, tahání kabeláže a montáž antén. Nový, dlouho vybíraný a dojednávaný bod, nám pomůže v dalším rozvoji sítě PilsFree v této oblasti a stávající členům dále zlepší kvalitu a rychlost připojení.

  PilsFreeReálné měření u uživatele v bytovém domě – připojení kabelem přes WiFi router s 100Mbit porty

  Na střeše domu byl postaven příhradový stožár, na kterém jsou umístěny hlavní páteřní spoje pro široké okolí a také sektorové antény pro připojení okolních rodinných domů. Jako přívodní spoj z Plzně byl zakoupen nový licencovaný spoj Alcoma v pásmu 18 GHz s kapacitou 900 Mbit/s. Stávající spoje Chrást-Dýšina a Plzeň-Sedlecko byly nahrazeny novými a rychlejšími spoji Alcoma AL80GE vedenými z tohoto nového bodu. Na stožár byl přesunut i páteřní spoj pro severní polovinu obce Zruč-Senec a jeho kapacita byla navýšena ze 100 Mbit/s na 230 Mbit/s. V následujících týdnech by se nového pojítka, a tedy rychlejšího a stabilnějšího připojení, měli dočkat i naši členové v Dolanech.

  PilsFreeReálné měření u uživatele přímo v bytovém domě – starší PC s gigabitovou síťovou kartou

  Pro lepší připojení stávajících členů a nových zájemců přímo v domě byla připravena kabeláž zakončená zásuvkou v každém bytě v obou vchodech domu. Okolní bytové domy se během letošního roku dočkají svojí „porce“ kapacity z nového 900 Mbit/s spoje s dokončením realizované optické sítě mezi bytovými domy v Chrástu. Rodinné domy v okolí pokrývá 5 GHz signál z nových sektorů s moderní technologií 802.11ac.


  Nové obce připojeny do sítě PilsFree

  Dagon (uživatel)
  18.1.2017

  Přinášíme Vám několik novinek z rozšiřování naší komunitní počítačové sítě PilsFree. Na severu od Plzně byly postaveny nové lokální sítě v obcích Loza a Mrtník. Zeptali jsme se našeho správce Mohy, jak se buduje taková lokální síť PilsFree.

  Nejdůležitější je mít dobrý plán zasíťování a vstřícnost místní samosprávy, která nám umožní výstavbu vysílačů. V těchto případech jsme měli štěstí na starosty, kteří chtějí svým občanům nabídnout rychlou počítačovou síť. Finanční a technickou realizaci pak zajišťuje PilsFree a naši správci. Do obce přivedeme rychlý bezdrátový licencovaný spoj v řádu několika stovek megabitů, který na rozdíl od klasické Wi-Fi nejde zarušit. Poté jej rozvedeme pevnou infrastrukturou na naše vysílací body.

  PilsFreeJeden z našich koncových bodů pro naše členy v těchto obcích. Foto: Mohy, Google

  Samotné přístupové body jsou stavěny pomocí rychlých Wi-Fi spojů ve standardu N, nebo AC. Samotným členům pak v případě zájmu zapůjčíme a pomůžeme nainstalovat klientská zařízení opět ve standardu N, nebo AC. Díky tomu mají naši členové reálnou konektivitu do sítě PilsFree kolem 80Mbit/s oběma směry.

  Samozřejmě, že podobný plán výstavby sítě realizujeme i v dalších obcích a v mnoha dalších vyjednáváme s místní samosprávou o umístění našich vysílacích bodů. Věříme, že Vás v brzké době budeme moci informovat o další vybudované lokální síti PilsFree.

  [Nejnovější] [Novější] [Starší] [Nejstarší]

  Novinky

  Výběrové řízení na generálního dodavatele stavby: Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh

  17.3.2017 - Dagon

  Rada PilsFree, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na generálního dodavatele...

  Obec Čeminy připojena k PilsFree

  3.3.2017 - Dagon

  V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství...