Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

Síť

Počítačovou síť tvoří uzlové body (počítače, switche, routery, bezdrátová pojítka aj.) a datová vedení (kabelové či bezdrátové spoje) propojující jednotlivé body - dohromady tvoří síť stromovou strukturu, jak je možné vidět v mapě. Tato struktura je pro větší spolehlivost doplněna záložními spoji, kterými se tak ve stromu uzavírají kruhy.

Novinky

Výběrové řízení na generálního dodavatele stavby: Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh

17.3.2017 - Dagon

Rada PilsFree, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na generálního dodavatele...

Obec Čeminy připojena k PilsFree

3.3.2017 - Dagon

V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství...