Tiskové zprávy

I v Třemošné má PilsFree optickou síť

23. 4. 2015, Plzeň

Nejen v Plzni, ale i v jiných městech a obcích buduje PilsFree své optické sítě. Dobrým příkladem je město Třemošná. V březnu 2015 byla dokončena téměř rok trvající akce, při které byla propojena páteřní optickou sítí většina bytových domů v severní části sídliště v Třemošné. Konkrétně se jedná o domy v ulicích Sídliště, Mládežníků a Budovatelská.

Gigabit do bytu – to je PilsFree pro více než 8 000 domácností v Plzni

22. 8. 2014, Plzeň

Spolek PilsFree, který provozuje plzeňskou metropolitní síť, umožňuje od srpna 2014 jako jeden z prvních na světě svým členům připojení rychlostí 1 Gb/s. Z celkového počtu více než 22 000 členů je na novou páteřní optickou síť DWDM o rychlosti 10 Gb/s připojeno na 8 000 domácností. Do kabelových segmentů sítě investoval PilsFree od roku 2007 přes 111 mil. Kč.

hlavní strana síť autonomní systém

Autonomní systém

PilsFree je členem několika větších organizačních celků.

CZFree.Net - projekt neziskové broadband telekomunikační sítě v České Republice

Od počátku své existence je PilsFree zapojeno do projektu CZFree.Net. Z technického hlediska to mimojiné znamená, že naše síť využívá rozsah neveřejných IP adres 10.109.0.0/16 a propaguje jej do zbytku CZFree.Net.

NFX, z.s.p.o.

NFX je sdružení, jehož cílem je propojení členských sítí za účelem širokopásmové komunikace a vzájemných toků dat uživatelů těchto sítí. Dalšími cíli je připojení do peeringového centra NIX, provoz propojovacího centra NFX pro vzájemnou komunikaci účastníků členských sítí, podpora využívání intranetu, internetu, VoIP a dalších informačních technologií, spolupráce se subjekty, které sledují slučitelné cíle a další spolupráce členských sdružení.

NFX bylo založeno PilsFree a dalšími čtyřmi freenety dne 23.9.2006 na ustavující schůzi Valné hromady. V současnosti má NFX celkem sedmnáct řádných nebo přidružených členů.

Novinky

Výběrové řízení na generálního dodavatele stavby: Pokládka trubek MultiDuct - 3 fáze - jižní okruh

17.3.2017 - Dagon

Rada PilsFree, z.s. vyhlašuje výběrové řízení na generálního dodavatele...

Obec Čeminy připojena k PilsFree

3.3.2017 - Dagon

V nedávné době jsme zavedli naši síť do obce Čeminy. Zájemců o členství...