Vybrat si můžeš z několika témat, která tě zajímají, výběr je jen na tobě (klidně všechny) :-)


Podmínky a informace k přihlášení:


Vyber si preferovaný druh školení či workshopu a klikni na něj...

 

Začátečník

Začínáme s počítačem / notebookem

Vysvětlíme ti, co je to počítač. Naučíme tě základní práci v prostředí Windows (vyhledávání souborů, programů, tvorba a správa složek, práce s okny).

Začátečník

Textové editory Word / Writer

Naučíme tě psát texty, upravit texty, vložit obrázek, vytvořit jednoduchou tabulku a orientovat se v programu Microsoft Office Word / Libre Office Writer.

Začátečník

Práce na Internetu a vyhledávání

Vysvětlíme ti, co to je internet a jak funguje. Naučíme tě vyhledávat informace pomocí internetových vyhledávačů. Povíme ti, jak se bezpečně chovat na internetu a jak používat encyklopedii Wikipedia.

Začátečník

E-mail, Facebook a Skype

Naučíme tě založit e-mail účet, poslat e-mail, přidat přílohy atd. Založíme účet na Facebooku a Skypu a ukážeme ti, jak vlastně fungují sociální sítě.

Mírně pokročilý

Více o Windows, používání CD / DVD a USB

Rozšíříme ti znalosti o funkce v prostředí Windows (kalkulačka, malování atp.). Naučíme tě, jak pracovat s CD / DVD / USB. Naučíme tě nakopírovat hudební CD do počítače.

Mírně pokročilý

Práce s textem a obrázky u textových editorů Word / Writer

Ukážeme ti, jak jednoduše nainstalovat tiskárnu. Naučíme tě, jak formátovat text, kopírovat texty z internetu a vkládat obrázky do dokumentů.

Mírně pokročilý

Klávesové zkratky, používání map, podání inzerátu

Naučíme tě, jak využívat klávesové zkratky při práci na počítači, pracovat s mapami Seznam, Google a Google Earth, či podat on-line inzerát.

Mírně pokročilý

Více o e-mailu a sociálních sítích, podrobné vyhledávání

Rozšíříme ti znalosti při práci s e-mailem, sociálními sítěmi (bezpečnost a uživatelská nastavení). Dále tě naučíme, jak vyhledat zboží na internetu a srovnat jeho ceny.

Začátečník

Rezervujeme a objednáváme (se) online

k lékaři, na úřad, jídlo a nákup, vstupenky, jízdenky, ubytování atp.

Začátečník

Vybíráme počítač, tiskárnu, tablet

Jak si vybrat počítač, notebook, tiskárnu či tablet. Popovídáme si, co od zařízení očekáváš. Naučíme tě, jaké parametry jsou důležité, na co si dát pozor atd. Cílem je Tě naučit se orientovat a vědět, co potřebuješ, a co využiješ.

Začátečník

Nová členská výhoda - PilsFree TV

Vysvětlíme ti, co je nová členská výhoda PilsFree TV. Dále tě naučíme, jak tuto členskou výhodu aktivovat a jak ji používat.

Mírně pokročilý

Cloudová úložiště, zálohování

Naučíme tě, jak zálohovat počítač přes cloudová úložiště (PilsFree Cloud, GoogleDrive, One Drive). Dále si ukážeme, jak propojit cloudová úložiště s dalším zařízením (mobil, notebook). Také se naučíš, jak zálohovat data na externí disk.
Workshopy

Začátečník

Úvod do 3D tisku

Popovídáme si o tom, co je to 3D tisk, jeho principy a historii. V praktické části workshopu se naučíme s jednoduchým CAD systémem a každý účastník si vytvoří visačku na klíče se svým jménem.

Mírně pokročilý

3D Tisk - tisková příprava, OpenSCAD

Ukážeme Ti, co se s namodelovanou klíčenkou dělo po jejím uložení do STL souboru. Tedy rozřezání modelu na vrstvy a vygenerování řídícího kódu pro tiskárnu v SW Slic3r. Dále si představíme jiný CAD systém (OpenSCAD).

Začátečník

IoT - Internet věcí

Při teorii si popovídáme o využití IoT. V praktické části se seznámíme s Arduinem. Kurz cílený pro pokročilejší uživatele, kteří by rádi začali s Arduinem. Kurz vyžaduje základní znalosti angličtiny a programování (cykly, podmínky, procedury) nejlépe v jazyce C, C++.

Mírně pokročilý

Internet věcí IoT - Arduino Edushield

V tomto workshopu budeme méně teoretizovat a více programovat. Vyzkoušíme si: motory, barevné RGB diody, čidlo teploty a osvětlení a to s využitím integrovaného modulu EduShield.