Dagon Dagon
16.06.2024

Naše komunitní počítačová síť je pro nás důležitá. Nejenže musí být rychlá, ale také stabilní a spolehlivá. Aby naši správci měli vždy přehled o stavu sítě a mohli včas reagovat na případné problémy, nutně potřebují kvalitní dohledový systém.

Původní ROSinfo už bohužel nedostačovalo. Nejenže bylo pomalé, ale občas se i zadrhávalo. To pro mnohé správce znamenalo stres a zmatky, protože nevěděli, co se v síti děje.

Naštěstí se do práce dali  naši členové Killa a qwerty a pro PilsFree a naši komunitní síť vyladili LibreNMS. LibreNMS je chytrý dohledový systém, co nenechá nic bez povšimnutí.

Díky LibreNMS teď naši správci ví, co se v síti děje každou vteřinu. Systém jim ukáže i to, když se něco pokazí, a hned jim dá vědět. Takže už žádné zbytečné stresy a zmatky!

Na monitorování tisíců zařízení je potřeba také výkonné železo. O dostatečný výpočetní výkon se starají čtyři servery DELL R430, každý s 28 fyzickými jádry a 32GB paměti, a potom jeden větší R730XD s 36 jádry 128 GB pamětí + 20TB SSD diskového úložiště.

Killa a qwerty jsou prostě machři! Díky nim bude PilsFree síť ještě šlapavější a spolehlivější.

Další novinky

Archiv tiskových zpráv » Archiv novinek »