Vybrat si můžeš z několika témat, která tě zajímají.

Kompletním počítačovým kurzem projdeš, pokud se zaregistruješ na všech 8 školení

Můžeš se ale také přihlásit jen na vybráná školení, nebo na jeden z našich workshopů (odborné semináře). Výběr je jen na tobě.


Podmínky a informace k přihlášení:


Pokud bude kapacita vyčerpána, stačí napsat na skoleni@pilsfree.net a budeme tě přednostně informovat o dalších vypsaných termínech školení.

Vyber si preferovaný druh školení a klikni na něj...

Začátečník

Začínáme s počítačem / notebookem

Vysvětlíme ti, co je to počítač. Naučíme tě základní práci v prostředí Windows (vyhledávání souborů, programů, tvorba a správa složek, práce s okny).

Začátečník

Textové editory Word / Writer

Naučíme tě psát texty, upravit texty, vložit obrázek, vytvořit jednoduchou tabulku a orientovat se v programu Microsoft Office Word / Libre Office Writer.

Začátečník

E-mail, Facebook a Skype

Naučíme tě založit e-mail účet, poslat e-mail, přidat přílohy atd. Založíme účet na Facebooku a Skypu a ukážeme ti, jak vlastně fungují sociální sítě.

Začátečník

Práce na Internetu a vyhledávání

Vysvětlíme ti, co to je internet a jak funguje. Naučíme tě vyhledávat informace pomocí internetových vyhledávačů. Povíme ti, jak se bezpečně chovat na internetu a jak používat encyklopedii Wikipedia.

Mírně pokročilý

Více o Windows, používání CD / DVD a USB

Rozšíříme ti znalosti o funkce v prostředí Windows (kalkulačka, malování atp.). Naučíme tě, jak pracovat s CD / DVD / USB. Naučíme tě nakopírovat hudební CD do počítače.

Mírně pokročilý

Práce s textem a obrázky u textových editorů Word / Writer

Ukážeme ti, jak nainstalovat tiskárnu. Naučíme tě, jak formátovat text, kopírovat texty z internetu a vkládat obrázky do dokumentů.

Mírně pokročilý

Klávesové zkratky, používání map, podání inzerátu

Naučíme tě, jak využívat klávesové zkratky při práci na počítači, pracovat s mapami Seznam, Google a Google Earth, či podat on-line inzerát.

Mírně pokročilý

Více o e-mailu a sociálních sítích, podrobné vyhledávání

Rozšíříme ti znalosti při práci s e-mailem, sociálními sítěmi (bezpečnost a uživatelská nastavení). Dále tě naučíme, jak vyhledat zboží na internetu a srovnat jeho ceny.
Workshopy

Mírně pokročilý

Úvod do 3D tisku

Popovídáme si o tom, co je to 3D tisk, jeho principy a historii. V praktické části workshopu se naučíme s jednoduchým CAD systémem a každý účastník si vytvoří visačku na klíče se svým jménem.

Mírně pokročilý

IoT - úvod do internetu věcí

V tomto workshopu ti povíme o současném trendu vývoje internetu. V teoretické části se dozvíš k čemu můžeme IoT využít. V praktické části tě seznámíme s Arduinem, tj. mikrokontrolérem i vývojovým prostředím.

Mírně pokročilý

"Chytrá TV", komunitní projekt

Představení komunitního projektu, který může sloužit jako alternativa ke klasickému televiznímu příjmu pomocí antény. Představíme možnosti, ukážeme v praxi a zodpovíme dotazy.