Ahoj,

jsme rádi, že se zajímáš o zdánlivě nesmyslné texty na naší PilsFree tramvaji. Naší snahou bylo zaujmout tě a vysvětlit, co jsme mysleli pod pojmem „Avatar není film!“.

Pro nás v PilsFree není pojem „avatar“ primárně film. PilsFree začalo tak, že pár lidí v Plzni, povětšinou studentů ZČU, se spojilo, protože chtěli hrát online hry skoro tak stejně moc, jako pařit v hospodách až do ranních hodin. Psal se rok 2003. Nebojte se, dnes už jsou to tatíci od rodin a místo hospod raději po večerech skriptují. wink

Proto je avatar pro nás především vizuální reprezentace uživatele ve virtuální realitě. Touto reprezentací může být trojrozměrný model, dvourozměrný obraz nebo třeba jediný znak — v textových MUDech je to často zavináč.

Avatar v počítačové hře je virtuální postava ovládaná hráčem, který se s avatarem v jistém smyslu slova ztotožňuje a skrze něj jedná ve virtuálním světě. Tento pojem je užíván zejména v online hrách na hrdiny (MUD, MMORPG).

Avatary se ovšem používají i v neherních světech, především pro rozšíření komunikace. Na diskusních fórech (např. na serverech založených na programu phpBB) se pojem avatar používá pro ikonku uživatele, která se objevuje u jeho příspěvků. Programy virtuální reality často obsahují trojrozměrný model, který je avatarem uživatele.

Jsme prostě jiní, ale ještě stále normální.  smiley

zdroj: PilsFree a Wikipedia